Fronius Kaynak Makinesi


Gazaltı kaynak makineleri arasında önemli bir yeri olan Fronius kaynak makinelerinin en önemli özelliği teknolojiyi takip etmesidir. Tamamen dijital olan, mikro ișlemci kumandalı ve dijital ayarlı MIG / MAG inverter güç kaynakları olan ve kaynak prosesinde yüksek oranlı bir hassasiyet, tam olarak tekrarlanabilirlik ve eșsiz kaynak özellikleri bulunmaktadır. Birbirinden farklı ateșleme versiyonları, ölçüye göre ark yapabilmesi, alüminyum kaynak için farklı program seçenekleri bulunması, entegre güç kaynağı yöneticisi gibi özelliklerin tamamı Remote (Uzaktan kumanda) modeli, yani harici kumanda paneli ile de temin edilebilir.

Günç Kaynakları
- TS 4000 / 5000 / 7200 / 9000
- TPS 3200 / 4000 / 5000 / 7200 / 9000
Soğutma Cihazları
- FK 4000
- FK 4000 R
- FK 9000 R
Tel Sürme Sistemleri
- VR 1500
- VR 1530 PD
- VR 2000
- VR 4000
- VR 4000 Yard
- VR 4040
- VR 7000
Torç
- AL 2300 / 3000 / 4000
- AW 2500 / 4000 / 5000 / 7000Esab Kaynak MakinesiTel sürme ünitesi ayrı olan Esab kaynak makinesi, invertör, multi proses kaynak güç ünitesinden oluşmaktadır. Gazaltı, pulse gazaltı, elektrod ve karbon oluk açma proseslerini destekler. Güvenilir, kusursuz başlangıç ve bitiş, verimli sıcak başlangıç ve krater dolgu fonksiyonları vardır. Kontrol panellerinin kullanımı kolay ve Türkçe menüye sahiptir. Tüm malzeme türleri ve gaz kombinasyonları için geni sinerjik hatlar mevcuttur. Güç ünitesi ile kullanılacak kontrol paneline göre Sinerjik + Pulse veya Sinerjik + SuperPulse özellikleri kullanılabilir. Bu panel ile alaşımsız çelikler, paslanmaz çelikler ve alüminyum kaynağı yapılabilir. Ayrıca kaynak damla geçişlerini düzenlediği için kaynak sırasında oluşan çapakları azaltır. Böylece kaynak sonrası temizlik işlemlerinden kaynaklanan zaman ve işçilik maliyetlerini düşürür. SuperPulse akımı sayesinde kaynak dikişi TIG kaynağı görünümünde olur ve ince malzemelerde oluşabilecek deformasyonları minimuma indir. Ayrıca kaynak damla geçişlerini düzenlediği için kaynak sırasında oluşan çapakları azaltır. Böylece kaynak sonrası temizlik işlemlerinden kaynaklanan zaman ve işçilik maliyetlerini düşürür. Türkçe menüye sahiptir.

SuperPulse – kaynak banyosunu ve katılaşma prosesini kontrol edebilmek amacıyla geliştirilmiştir.
Her bir pulse akımı arasında geçen süre, kaynak banyosunun katılaşması için soğuma zamanı sağlar.
SuperPulse kullanmanın faydaları;
Açık kök aralıklarında rahatlıkla kullanılabilir,
Pozisyon kaynağında kaynak banyosu daha iyi kontrol edilir,
Nüfuziyet derinliği ve dikiş profilinin görünümü ayarlanabilir,
Alüminyum kaynağı için mükemmel bir çözümdür.
Kemppi Kaynak MakinesiModüler tasarımı ve mükemmel ayarlanabilme özellikleri sayesinde piyasadaki en çok yönlü kaynak sistemidir. Her ne uygulamaya yönelik olursa olsun kurulumu son derece kolaydır.Bu güvenilir kaynak makinesi ile, gerçekleştirilmesi gereken son işlem miktarı minimum seviyeye inmektedir. Bütün kontrol mekanizmaları digital, yüksek iç kontrol hızı bütün kaynak yöntemleri ile birlikte istikrarlı, sağlam, sıçramasız ve sessiz ark gibi optimum kaynak özellikleri sağlar.Cebora Kaynak MakinesiSon yıllarda kaynak makinesi alanında yaptığı AR-GE çalışmalarıyla adını duyuran Cebora kaynak makinesi robotlu çalışmalarda da çok verimli çalışmaktadır. Özellikle kaynak kalitesini düşürmeden fiyat konusundaki uygun çözümleriyle bir çok projede kullanılmaktadır.

HBA Robotlu Otomasyon Sistemleri Mühendislik Yazılım Makine San. Tic. Ltd. Şti.

Alaaddinbey Mah. 631. Sk. No:3/D
Nilüfer / BURSA / TÜRKİYE
Tel : +90 224 494 20 20
Fax : +90 224 243 50 50
info@hbarobot.com

Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır