ABB IRB1410 Kaynak RobotuÜretimi arttırmak için IRB1410 kaynak robotu hızlı ve güvenilir birşekilde çalışmaktadır. Özellikle gazaltı kaynak robotu olmak üzere parça taşıma ve çeşitli uygulamalar olmak üzere 1992 yılından bu yana 10.000e yakın robot kurulmuştur. Robot en uç noktasinda 5 kg taşıma kapasitesi ve üst kol (3. eksen) üzerinde özellikle tel sürme ünitesi için kullanılmak üzere 18 kg taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Yörünge üzerindeki tekrarlanabilirlik oranı ve kontrol seviyesi üzerindeki hassasiyetinden dolayı yüksek kalitede kaynak sonuçları üretmektedir. Uygulama sırasındaki hızının hassas birşekilde ayarlanabilir olması ve hassasiyetinden dolayı hatalı parça çıkarma oranı çok düşük yada hiç yoktur. Çalışma sırasında düşük gürültü seviyeleri çıkarmakta olup, rutin ve doğru bakımlarla uzun zaman boyunca sorunsuz çalışmakdatır. Geniş çalışma alanı bulunmaktadır. İnce kol kalınlığı ve kompakt dizaynı ile dar alanlarda da yüksek performansta çalışabilmektedir. Gazaltı robotu olarak IRB1410 robotunun kurulumu sırasında kolaylık olması amacıyla tel sürme ünitesi kablosu ve montaj için delikler bulunmaktadır. Ayrıca tak-çalıştır kaynak fonksiyonları standart IRC5 donanımı içerisinde gelmektedir.

Robotun Erişim Mesafesi : 1440 mm
Robotun Taşıma Kapasitesi : 5 kg
1.Eksenin Taşıma Kapasitesi : 19 kg
3.Eksenin Taşıma Kapasitesi : 18 kg
Üst kolun alabileceği sinyal sayısı : 12 sinyal
Pozisyon Tekrarlanabilirliği : 0.05 mm
Maks. hızı : 2.1 m/sABB IRB1520ID Kaynak RobotuDünyanın ilk kaynak robotunu 1975 yılında satan ABB, her geçen yıl kaynak teknolojisine yenilikler katmaya devam etmektedir. Yeni ve esnek tasarımıyla bu yeniliklerden birtaneside IRB1520ID'dir. Kaynak uygulaması için özel olarak dizayn edilmiş olan IRB1520ID Kemppi, Esab, Fronius ve daha birçok kaynak makinesiyle uyumludur, aynı zamanda kullanıcı arayüzünde kaynak sayfası standarttır. Hava ve su soğutmalı torchların hepsiyle uyumlu olan IRB1520ID kaynak robotunun kurulumu ve kullanılışı basit ve hızlıdır. Hız ve erişebildiği alanlar konusundaki başarısından dolayı çoğu robotlu kaynak uygulamasında tercih edilir. Çarpmalarda oluşabilecek sorunlardan dolayı bu durumu algılayıp hemen durup, sonrasında BullsEye kalibrasyonu yaparak yörüngelerinde sapma olmadan uygulamasına geri dönebilmektedir. TrueMove teknolojisinden dolayı kaynağın kalitesini ciddi oranda arttırmaktadır. Dizaynından dolayı hortum paketi hiç birzaman çevre ekipmanlarına ( fikstür, çalışma parçası yada nesneler ) çarpmamaktadır. Diğer kaynak robotlarına gööre yaklaşık 0.5 - 1 kw enerji tasarrufu bulunmaktadır.

Robotun Erişim Mesafesi : 1500mm
Robotun Taşıma Kapasitesi : 4 kg
3.Eksenin Taşıma Kapasitesi : 10 kg
Üst kolun alabileceği sinyal sayısı : 12 sinyal
Pozisyon Tekrarlanabilirliği : 0.05 mm
Robotun Ağırlığı : 170 kgABB IRB1600 Kaynak RobotuDiğer rakiplerine göre daha hızlı çalışmaktadır, bu nedenden dolayı işlem süreleri çok düşüktür. Gazaltı kaynak uygulaması için özel olarak dizayn edilmiştir. En uç noktasında taşıma kapasitesi 4 kg ve maksimum erişim mesafesi 1500 mm'dir. Ağırlığı ve dizaynından dolayı ters şekilde de kolayca asılıp kullanılabilmektedir. Özellikle gazaltı kaynak robotu olmak üzere parça taşıma ve çeşitli uygulamalar olmak üzere 1992 yılından bu yana 10.000e yakın robot kurulmuştur. Robot en uç noktasinda 5 kg taşıma kapasitesi ve üst kol (3. eksen) üzerinde özellikle tel sürme ünitesi için kullanılmak üzere 18 kg taşıma kapasitesi bulunmaktadır. Yörünge üzerindeki tekrarlanabilirlik oranı ve kontrol seviyesi üzerindeki hassasiyetinden dolayı yüksek kalitede kaynak sonuçları üretmektedir. Gazaltı robotu olarak IRB1600ID robotunun kurulumu sırasında kolaylık olması amacıyla tel sürme ünitesi kablosu ve montaj için delikler bulunmaktadır. Ayrıca tak-çalıştır kaynak fonksiyonları standart IRC5 donanımı içerisinde gelmektedir.

Robotun Erişim Mesafesi : 1500 mm
Robotun Taşıma Kapasitesi : 4 kg
Koruma Tipi : IP40 Pozisyon Tekrarlanabilirliği : 0.05 mm
Maks. hızı : 2.1 m/sABB IRB2600ID Kaynak RobotuRobotlu gazaltı kaynak uygulamasına özel olarak ABB'nin çıkardığı yeni bir üründür ve yapı bakımından IRB1600ID kaynak robotunun daha uzunu olmakla birlikte, IRB2600ID 2000 mm'ye kadar erişebilmektedir. En uç noktasında taşıma kapasitesi 8 kg'dir Ağırlığı ve dizaynından dolayı ters şekilde de kolayca asılıp kullanılabilmektedir. Yörünge üzerindeki tekrarlanabilirlik oranı ve kontrol seviyesi üzerindeki hassasiyetinden dolayı yüksek kalitede kaynak sonuçları üretmektedir. Gazaltı robotu olarak IRB2600ID robotunun kurulumu sırasında kolaylık olması amacıyla tel sürme ünitesi kablosu ve montaj için delikler bulunmaktadır. Ayrıca tak-çalıştır kaynak fonksiyonları standart IRC5 donanımı içerisinde gelmektedir.

Robotun Erişim Mesafesi : 2000mm
Robotun Taşıma Kapasitesi : 8 kg
Pozisyon Tekrarlanabilirliği : 0.05 mm
Robotun Ağırlığı : 276 kgKUKA KR16 L8-3 HW Kaynak RobotuEndüstriyel Robot markalarında devler içinde bulunan KUKA, rakiplerinin esnek dizaynına karşılık olarak KR16 L8-3 ile daha özgün bir tasarım sunmuştur. Robotun ucundaki 50 mm büyüklüğündeki delik sayesinde koruma özelliğide taşımaktadır, böylece hortuma paketini mekanik etkilerden korunmakla kalmaz, robot yeni bir yön seçtiğinde arzu edilmeyen kırbaç hareketini de önler. Hem burulmalı hortum paketleri hem de sonsuz dönen koruyucu gaz paketleri kullanılabilir.

Robotun Erişim Mesafesi : 2016mm
Robotun Taşıma Kapasitesi : 8 kg
3.Eksenin Taşıma Kapasitesi : 12 kg
Pozisyon Tekrarlanabilirliği : 0.04 mm
Robotun Ağırlığı : 240 kgMOTOMAN MA1400 Kaynak RobotuAşırı dar ve çalışması çok zor olunan alanlarda çalışmak üzere Motoman firması kaynak robotu olarak MA1400'ü geliştirmiştir. Çalışma alanı 1434 mm olan ve içeriye entegre edilmiş kablo paketi sayesinde kaynak kalitesi ileri seviyeye taşınmıştır. Kompakt dizaynı sayesinde küçük alanlarda çok hızlı birşekilde hareket yeteneği bulunmaktadır, dolayısıyla cycle süresi çok kısalmıştır.


Robotun Erişim Mesafesi : 1434 mm
Robotun Taşıma Kapasitesi : 3 kg
3.Eksenin Taşıma Kapasitesi : 10 kg
Kullanılabilecek sinyal sayısı : 20 Input / 20 Output ( User Sinyal )
Pozisyon Tekrarlanabilirliği : 0.08 mm
Robotun Ağırlığı : 130 kg
HBA Robotlu Otomasyon Sistemleri Mühendislik Yazılım Makine San. Tic. Ltd. Şti.

Alaaddinbey Mah. 631. Sk. No:3/D
Nilüfer / BURSA / TÜRKİYE
Tel : +90 224 494 20 20
Fax : +90 224 243 50 50
info@hbarobot.com

Copyright © 2013 Tüm Hakları Saklıdır